Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Claesson Koivisto Rune

(Sverige, Grundad 1995)
Claesson Koivisto Rune
(Sverige, Grundad 1995)

Claesson Koivisto Rune, stolar, ett par, "Cornflake", Offecct, 2007.

Skiktlimmad rygg och sits med svartlackerad yta, benställning av svartlackerad metall. Etikettmärkta. Sitthöjd 45, höjd 79 cm.

Visst slitage. Märken. Ställvis färgbortfall.

Proveniens

Claesson Koivisto Runes kontor på Östgötagatan 50, Stockholm.

Formgivare

Utropspris
1 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13