Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Mårten Claesson, stol, Lammhults, 1990-tal, unik prototyp.

Stomme av metall. Stoppad rygg och sits med blå textilklädsel. Sitthöjd 40, höjd 77 cm.

Slitage. Lös sits, skruvar saknas. Märken.

Proveniens

Claesson Koivisto Runes kontor på Östgötagatan 50, Stockholm.

Utropspris
1 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13