Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Claesson Koivisto Rune

(Sverige, Grundad 1995)
Claesson Koivisto Rune
(Sverige, Grundad 1995)

Claesson Koivisto Rune, pall, "Flower", Offecct, 2004.

Kallskum med ytbehandling av vit polyuretanlack. Diameter 55, höjd 43 cm.

Smärre skada. Smärre slitage. Smärre fläckar.

Proveniens

Claesson Koivisto Runes kontor på Östgötagatan 50, Stockholm.

Formgivare

Utropspris
1 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13