Brice Marden

(USA, Född 1938)
Brice Marden
(USA, Född 1938)

Brice Marden, "I, II, III"

Sviten om 3 st färgserigrafier, 1983, samtliga signerade i blyerts och numrerade 20/35. Utgiven av Simca Print Artists och konstnären, New York. Bladstorlek, varder a77 x 58 cm.

Ej examinerade ur ram.

Proveniens

Galleri Fabian Carlsson Göteborg.

Lewison 37.

Utropspris
40 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13