Påskägg, porslin, Ryssland, sent 1800-tal.

Handmålad i koboltblått med förgylld blomdekor och på båda sidorna avbildad en fågel.
Höjd 11 cm.

Obetydligt ytslitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
500 EUR