Skrivbord med uppsats, 1800-tal, Sengustaviansk stil.

Mahogny fanérat samt läderklädd skiva. Mässingsklädda detaljer. I sargen 3 lådor. Uppsats med 3 lådor och fack. Längd 143, bredd 75,5, höjd 77/112 cm.

Slitage och renoverad. Nyckel finns.

Utropspris
15 000 SEK