Berndt Lindholm

(Finland/Sverige, 1841-1914)
Berndt Lindholm
(Finland/Sverige, 1841-1914)

Berndt Lindholm, Strandklippor.

Signerad B.Lindholm och daterad-98. Olja på duk, 40,5x60 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Stenmans Konstsalong.

Utropspris
3 200 - 3 700 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13