Hänge, i form av kors, silver med gammalslipade diamanter.

Diamanter totalt ca 1.60 ct. Längd ca 60 mm. Bredde ca 40 mm. Vikt 9 g.

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Proveniens

Tillander

Enligt uppgift inköpt från Tillander 1999.

Utropspris
1 300 - 1 600 EUR
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13