Amelie Lundahl

(Finland, 1850-1914)
Amelie Lundahl
(Finland, 1850-1914)

Amelie Lundahl, Damen vid Stranden.

Signerad Amelie Lundahl. Olja på pannå, 23x28,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Litet färgbortfall.

Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13