Brosch, skalbagge, 14K guld med tigeröga, gammal- och rosenslipade diamanter, rubin och smaragder. St. Petersburg.
14K guld med tigeröga, gammalslipad diamanter och rosenslipade diamanter, rubin och smaragder. Mitt gammalslipad diamant ca 1 ct. Stämplad 56 St. Petersburg.
Längd ca 40 mm. Vikt 12.6 g.
Smärre slitage och anlöpningar. Otydlig namnstämpel.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.