Eero Järnefelt

(Finland, 1863-1937)
Eero Järnefelt
(Finland, 1863-1937)

Eero Järnefelt, Sällskapet vid Stranden.

Signerad Eero Järnefelt och daterad 1923. Pastell på papper, 48,5x60 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13