Reidar Särestöniemi

(Finland, 1925-1981)
Reidar Särestöniemi
(Finland, 1925-1981)

Reidar Särestöniemi, "Granarnas Sammankomst"

Signerad och daterad-72. Olja på duk, 153x154 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Köpt 1988 från Hörhammers Auktioner.

Didrichsen 1973.

Konstnär

Utropspris
65 000 - 75 000 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13