Väinö Blomstedt

(Finland, 1871-1947)
Väinö Blomstedt
(Finland, 1871-1947)

Väinö Blomstedt, Vinterskymning.

Signerad V.Blomstedt och signerad 1899. Olja på pannå, 27x41 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 200 - 2 700 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13