Alberto Giacometti

(Schweiz, 1901-1966)
Alberto Giacometti
(Schweiz, 1901-1966)

Alberto Giacometti, "L'arbre"

Signerad i blyerts. Numrerad 5/50. Etsning, 16,2 x11,7 cm.

Gulnad.

Utropspris
1 800 - 2 200 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13