Vas, förgylld mässing, slipat glas, 1800-talets mitt.

Höjd 15,5 cm, mynningens diameter 9,5 cm.

Ett smärre nagg. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
700 - 800 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13