Veikko Marttinen

(Finland, 1917-2003)
Veikko Marttinen
(Finland, 1917-2003)

Veikko Marttinen, Nainen ja lintu

Signerad Veikko Marttinen och daterad 1991. Olja på duk, 70x81 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
2 200 - 2 700 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13