Marcus Collin, Fiskar på halldisken.
Signerad M.Collin och daterad-57. Pastell, 24,5x32,5 cm.
Åldersrelaterat slitage.
"Marcus Collin Hundraårsutställning", Konstmuseet i Ateneum, 22.10.-12.12.1982, nr.336.
Telefontid: måndag – fredag 9–12
Telefontid: måndag – fredag 10–13