Sigurd Wettenhovi-Aspa, Porträtt av Robert Kajanus.
Signerad och daterad 1931. Blandteknik, 63x45 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Bokförläggare Paavo Lönngren (1886-1934), Helsingfors; genom arv inom samma familj.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10