Johan Knutson

(Sverige/Finland, 1816-1899)
Johan Knutson
(Sverige/Finland, 1816-1899)

Johan Knutson, Herrgårdslandskap.

Signerad. Olja på duk, 42x54 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Bäcksbacka Konstsalong; verkställande direktör Rurik Lindberg; genom arv inom samma familj.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13