Ilkka Lammi

(Finland, 1976-2000)
Ilkka Lammi
(Finland, 1976-2000)

Ilkka Lammi, Vinter

Signerad Lammi och daterad-99. Även signerad och daterad a tergo. Olja på duk, 65x116 cm.

Helhetsintrycket är gott.

"Ilkka Lammi ja menneisyyden kaiku", Konstmuseet i Salo, 12.10.2013-5.1.2014.

Utropspris
22 000 - 27 000 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13