Signerad Lammi och daterad-99. Även signerad och daterad a tergo. Olja på duk, 65x116 cm.
Helhetsintrycket är gott.
"Ilkka Lammi ja menneisyyden kaiku", Konstmuseet i Salo, 12.10.2013-5.1.2014.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.
Utropspris
22 000 - 27 000 EUR