Spelbord, Sverige 1700-talets slut.

Mahogny. Rektangulärt med låda och utfällbart ben. Mässingslister, genombrutna konsoler, pärlstav samt kvadratiska profilerade. Bredd 89 cm, djup 44 cm, höjd 78,5 cm. Bordsskivans storlek utfälld 89 x 89 cm.

Skivan är skev. Åldersrelaterat slitage. Märken. Torrsprickor. Renoverad. Nyckel finns.

Utropspris
600 - 800 EUR
Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13