Ljusstake, Nürnberg, 1600-talets andra hälft. Barock.

Mässing. Balusterformat skaft med droppskål och rund bas. Märkt med monogram och initialer Höjd 19 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Smärre skador.

Utropspris
600 - 800 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13