Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.

Stomme av förnicklad metall, del av stam klädd med svartlackerat trä. Takkopp med klassicerande dekor av godronner. Kupa av glas. Diameter 39,5, höjd 53 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken. Några nagg längs med kanten.

Utropspris
8 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13