Bordslampa, Liekki Oy, 1930-tal.

Lackerad metall, skaftet ek, mässings detaljer. Höjd 46 cm, skärmens längd 26 cm, diameter 15 cm.

Märken med färgbortfall. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
300 EUR