Taklampa, 1930-tal.

Taklampa, 1930-tal.

Stomme i patinerad mässing. Fem ljuspunkter med kupor i opalvitt glas. Höjd 60 cm, bredd 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Senare sladd. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR