Taklampa, 1930-tal.

Taklampa, 1930-tal.

Förnicklat skaft. Kupa i vitt opalglas. Höjd 90 cm, kupans höjd 26 cm, diameter 21 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare skruv. Ej funktionstestad.

Utropspris
300 EUR