Betsad, målad och lackerad flambjörkfaner. Tre utdragbara lådor. Höjd 70 cm, bredd 70 cm, djup 40 cm.
Renoverad. Helhetsintrycket är gott. Torrsprickor. Åldersrelaterat slitage. Nyckel saknas.