Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Parti tibetanska föremål, 6 st, 1900-tal.

Två bönesnurror, trä och metall, längd 25-29 cm.
Två skålar, trä och möjligtvis låghaltigt silver, diameter 9-10,5 cm.
Armband, möjligtvis låghaltigt silver, 6 cm.
Medaljong, metall, 4,5 cm.

Något slitage. Bucklor. Ena bönesnurran lös på handtaget.

Utropspris
2 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13