Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Urna, porslin, Japan, Meiji (1862-1912).

Oktagonal med indragen hals. Dekorerad i Imarifärger med motiv av tranor bland blommande träd samt reserver med kaniner och shishis. Höjd 60 cm.

Lagningar och retuscher. Ställvis glasyrdefekter och något bubblig glasyr. Något smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13