Tsuba, mei, Bushu Ju Tadatoki, ca 1780.

Tsuba av järn. I form av risbehållare. I kirilåda. Höjd 7,5 cm

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

En svensk privatsamling.

Utropspris
2 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13