Väinö Kunnas

(Finland, 1896-1929)
Väinö Kunnas
(Finland, 1896-1929)

Väinö Kunnas, Motiv från Tallinn.

Otydligt signering. Även signerad Wäinö Kunnas och daterad -28 a tergo. Olja på duk, 49 x 39 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
600 EUR
Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775