Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Martin Gustavsson

(Sverige/Storbritannien, Född 1964)
Martin Gustavsson

Martin Gustavsson, "Utan titel (Lee), ur sviten Ipomeia"

Signerad Martin Gustavsson och daterad 2005 a tergo. Olja på duk 100 x 140 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm/Båstad.

Liljevalchs konsthall, Stockholm, Vårsalongen 2007.

Utropspris
20 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13