Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Jesper Waldersten

(Sverige, Född 1969)
Jesper Waldersten
(Sverige, Född 1969)

Jesper Waldersten, "Vägen ut finns härinne"

Signerad och numrerad 482 på etikett a tergo. Total upplaga 888. Mapp med 30 verk tryckta på 300 grams konstpapper i storlek A3, utgiven 2016 av bokförlaget, Max Ström. Boken mått 43 x 31 cm.

Ej öppnad ur original plastförpackning.

Utropspris
5 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13