Paneler, tre stycken, trä med förgylld och rödlackerad dekor, sen Qingdynasti/omkring 1900.

Dekor med motiv av fohund i relief, 12,5 x 25 cm. Delvis genombruten dekor med motiv av fåglar och blommande orunus 17,2 x 32 cm. Figurscen från hovlivet med ryttare, 14,5 x 121,5 cm.

Slitage. Nagg. Smärre sprickor förekommer.

Utropspris
3 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75