Arne Vodder

(Danmark, 1926-2009)
Arne Vodder
(Danmark, 1926-2009)

Arne Vodder, fåtöljer, ett par, modell No. 810, Slagelse Møbelvaerk A/S, Danmark, 1900-talets mitt.

Stomme av teak. Stoppad rygg och sits med grå textilklädsel. Sitthöjd 42, bredd 71, höjd 80 cm.

Smärre slitage. Märken. Senare klädsel.

Utropspris
15 000 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13