Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

Ilmari Tapiovaara, Sängbord ett par modell 1503 för Asko Finland 1960-tal.

Teak, etikettmärkta, ca 58x38x67 cm

Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar.

Formgivare

Utropspris
20 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13