Dieter Rams

(Tyskland, Född 1932)
Dieter Rams
(Tyskland, Född 1932)

Dieter Rams, radio "Tischsuper - RT20 S", formgiven 1961.

Fodral i trä samt vitlackerad metall. Bredd 50 cm, djup 18 cm, höjd 25 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage och märken.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Utropspris
3 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13