Skulpturer, trä, två stycken, sen Qingdynasti/ omkring 1900.

Stående figurer hållandes häst. Spår av bemålning och förgyllning. Höjd 15-15,5 cm. Längd 11 cm.

Slitage. Nagg.

Utropspris
2 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13