Okänd konstnär efter Qi Baishi, tusch på papper, kina, 1900-tal.

Signerad "Jiuxianweng” (old wine immortal). Motiv med fem räkor, sigill i rött. Bladstorlek 46 x 34 cm.

Bakstycket löst. Fläckar. Veck. Vågigt papper.

Utropspris
4 000 SEK