Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Dekor i underglasyrblått av figurscen från känt litterärt verk. Diameter 26,6 cm.

Ifyllda nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

Utropspris
5 000 SEK