Dekor med motiv av blommor, förgyllda detaljer, höjd ca 25 cm. Vasens höjd 37 cm
En av kannorna med nagg vid basen. Åldersrelaterat slitage.Urnans brätte med lagad skada.
Property of a private Finnish collection.