Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Tallrik, porslin, Kina, Qingdynastin, 1700-talets första del.

Dekor i emaljfärger med motiv av eleganta damer med tjänare i palatsinteriör, diameter 23 cm.

Förgyllning och emaljfärger med slitage. Kanten med små nagg.

Proveniens

1974 he was hired by Beijer Invest to be based in Japan.

Utropspris
2 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13