Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Skål, silver, mogulstil, Indien 1700-tal. Finsk kontrollstämpel, Ossian Hopea, Borgå 1977.

Skål på fot med konturerat brätte. Höjd 8 cm, diameter upptill 17 cm. Vikt 353 g.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Oppi Untrachts samling

Utropspris
400 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13