Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Fat, samt sked, porslin, Kina, sen Qingdynasti / omkring 1900.

Skålfat med dekor i järnoxidrött med motiv av fladdermöss, granatöpplen och fingercitroner, diameter 18 cm.
Sked dekorerad med famille rose med motiv av figurscener, längd 15,5 cm.

Fatet med nagg och spricka. Sked med slitage och mycket små nagg.

Utropspris
2 500 SEK