En djup tallrik glaserad i sang de boef glasyr, med Guangxus sigillmärke i underglasyrblått. Diameter 20,5 cm. En blåglaserad med förgylld dekor av drake. Diameter 19 cm.
Nagg, slitage.
Proveniens
Property of a private Swedish collector.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.