Bestående av:
Sju tallrikar med konturerade bräm, dekorerade med prunus, krysantemum, orkidéer och fjärilar, diameter 21,5 cm.
Fyra fat, konturerade bräm, dekor av blomsterkorg med fågel, diameter 15 cm.
Ett par serveringsfat, dekor av landskap, längd 17 cm.
Serveingsfat, dekor av fohund bland molnformationer, diameter 15,5 cm.
Slitage. Enstaka mindre nagg.