Fat, två stycken, porslin, 1700-tal, Edo (1603-1868), Japan.

Konturerade bräm. En med dekor av landskap med båtar, den andra dekorerad med landskap med prunus och tallar. Diameter 21,5-22,5 cm.

Smärre obetydligt slitage. Bränningsmistor.

Klubbat pris
4 250
406
461
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
18 jan 18:53
4 250 SEK
18 jan 18:52
4 050 SEK
18 jan 18:52
3 900 SEK
18 jan 18:51
3 800 SEK
18 jan 18:51
3 600 SEK
18 jan 18:51
3 600 SEK
18 jan 18:51
3 400 SEK
18 jan 18:50
3 200 SEK
18 jan 18:50
3 010 SEK
18 jan 18:50
3 000 SEK
18 jan 18:50
2 800 SEK
18 jan 18:50
2 750 SEK
18 jan 18:49
2 400 SEK
18 jan 18:49
2 200 SEK
18 jan 18:48
1 800 SEK
16 jan 20:49
1 550 SEK
16 jan 1:11
1 000 SEK
12 jan 15:05
400 SEK
11 jan 18:29
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13