Vaser, ett par, brons, Japan, Meiji (1868-1912).

Balusterformade med utsvängda mynningar. Delvis förgylld dekor i relief av trädgrenar, blommor och gräshoppor. Höjd 11 cm.

Slitage. Bucklor. Dekorbortfall.

Klubbat pris
1 500
144
163
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
18 jan 16:17
1 500 SEK
16 jan 18:36
500 SEK
14 jan 7:30
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13