Guanyin, brons, 1800-tal.

Guanyin, brons, 1800-tal.

Stående skulptur med Guanyin hållandes en skriftrulle, klädd i lång svepande klädnad. Höjd circa 27 cm.

Slitage.

Proveniens

A private Swedish collector.

Klubbat pris
4 900
468
531
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
18 jan 16:15
4 900 SEK
17 jan 19:25
4 700 SEK
17 jan 0:23
4 500 SEK
17 jan 0:23
4 400 SEK
16 jan 11:41
4 200 SEK
16 jan 10:50
4 000 SEK
16 jan 10:50
3 800 SEK
16 jan 1:12
3 700 SEK
16 jan 1:12
3 500 SEK
15 jan 23:14
3 400 SEK
15 jan 19:54
3 200 SEK
15 jan 19:53
3 000 SEK
15 jan 19:53
3 000 SEK
13 jan 17:27
2 800 SEK
13 jan 11:37
2 600 SEK
12 jan 14:09
2 400 SEK
11 jan 8:50
2 200 SEK
10 jan 22:58
2 000 SEK
10 jan 11:20
1 900 SEK
10 jan 9:53
1 800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor