Guanyin, brons, 1800-tal.

Guanyin, brons, 1800-tal.

Stående skulptur med Guanyin hållandes en skriftrulle, klädd i lång svepande klädnad. Höjd circa 27 cm.

Slitage.

Proveniens

A private Swedish collector.

Auktionen avslutas
4 dagar 18 timmar
2 800
267
304
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (7 bud)
13 jan 17:27
2 800 SEK
13 jan 11:37
2 600 SEK
12 jan 14:09
2 400 SEK
11 jan 8:50
2 200 SEK
10 jan 22:58
2 000 SEK
10 jan 11:20
1 900 SEK
10 jan 9:53
1 800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V29